Neden Biz?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat.

Hakkımızda
Neden Biz?

Montessori felsefesini en yüksek standartlarda uyguladığımız için...

İyi bir Montessori anaokulu olmanın en önemli şartları olan eğitim ve sertifikasyon, materyal ve fiziki ortam ve çocuklara gösterilen bireysel ilgi okulumuzda yıllardır geliştirilerek uygulanmaktadır.

Montessori eğitimi, alanında uzman, eğitimli ve nitelikli eğitmenler eşliğinde ancak uygulanabilir. Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz Montessori eğitimi almış ve gerekli sertifikalara sahiptir. Ekibimiz eğitim yılı süresince sık sık ve yıl sonunda düzenli olarak deneyimlerini paylaşır, geribildirim döngüsü ile iyi uygulamaları pekiştirmektedir.

Montessori materyalleri, çocukların somut deneyimler yaşamalarına ve kendi hızlarında öğrenmelerine yardımcı olan özel tasarlanmış araçlar içerir. Ayrıca, sınıf ortamı sessiz, düzenli ve çocukların özgürlüğüne saygı gösteren bir atmosferi yansıtmalıdır. Okulumuzun eşsiz fiziki ortamı, geniş bahçesi ve yıllar içerisinde zenginleşmiş materyallerimiz ile en iyi Montessori uygulamaları için donanımlıyız.

Montessori yaklaşımının bireyselleştirilmiş öğrenmeyi teşvik etmesi, öğretmenlerin her çocuğun ilgi ve ihtiyaçlarına daha fazla birey odağında dikkat vermesini gerektirir. Sınıf büyüklükleri ile orantılı sınıf sayımız ve her sınıfımızda alanında tecrübeli en az iki öğretmenimiz ile çocuğunuz her ihtiyaç duyduğunda bireysel dikkatimiz üzerinde olacaktır.

İngilizceyi yabancı öğretmenlerimizle okul hayatımızın içine katarak öğrettiğimiz için...

Anaokulumuzda yabancı dil eğitimine büyük önem verdiğimiz için çocuklarımızı alanında uzman yabancı öğretmenlerle bir araya getiriyoruz. İngilizce öğrenme sürecini her anıyla etkileşim halinde olan bir deneyime dönüştürerek, çocuklarımızı sadece İngilizce kelimeleri ezberlemekle sınırlamıyor yaşantılarına dahil ediyoruz.

Her sınıfta en az bir yabancı öğretmenin bulunması çocuklarımızın oyunlar ve aktiviteler arasında doğal bir süreç içinde İngilizceyi öğrenmelerine olanak tanıyor. Bu yaklaşım, çocuklarımızın İngilizce deneyimini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde yaşamalarına yardımcı oluyor.

Ayrıca, okulumuzda yabancı dilin yoğun olarak işlendiği özel bir sınıf da bulunmaktadır. Bu sınıf, sadece yabancı öğretmenlerin yönetiminde İngilizce'yi öğrenmeye odaklanan bir ortam sunar. Bu sayede çocuklarımız, dili günlük hayatta kullanarak pratik yapma fırsatı bulurlar ve dilin akıcı bir şekilde öğrenilmesine katkı sağlarlar.

İngilizce eğitimi, çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine büyük katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onları küresel bir dünyada başarılı bireyler olarak yetiştirmemize yardımcı olur.

Eğitimi sadece çocuğun eğitimi ile sınırlandırmayıp aileyi de öğrenme sürecine dahil ettiğimiz için...

Nitelikli eğitim kadromuz ve okul psikoloğumuz eşliğinde hazırlanan detaylı gelişim raporları ve bunlarla sınırlı olmayan ihtiyaç esaslı bilgilendirmeler ile çocukların gelişimini destekleyebilmek için ebeveynlerimizle yakından çalışıyoruz.

Ailelere yönelik eğitim programlarımızı okulumuzda yüz yüze toplantılarla ve psikoloğumuzun hazırladığı bilgilendirme notları ile gerçekleştiriyoruz.

Çocuklarınızın eğitimine sizleri de dahil etmek için her fırsatı kullanıyoruz. Veli seminerleri, aile piknikleri, okul partileri, sergiler, aile gezileri ile velilerimizin okul deneyimine aktif olarak katılmasını teşvik ediyoruz.

Evlerinizde gelişimi ve öğrenmeyi teşvik edici bir ortam kurmanız için sizleri teşvik ediyoruz. Ailelerimizi kitap okuma, sanat etkinlikleri, oyunlar gibi farklı öğrenme fırsatları sunarak çocuklarının öğrenme ilgisini canlı tutmada rehberlik yapıyoruz.

Eğitimi okul dışına taşıyarak çok yönlü ve zengin bir öğrenme deneyimi sunuyoruz...

Uzman eşliğinde yaptığımız müze gezileri ve orman günleri ile çocukların bilişsel, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimlerini desteklerken aynı zamanda öğrenmeyi daha eğlenceli ve anlamlı hale getirmeyi amaçlıyoruz.Müze gezileri, çocukların farklı kültürleri, tarihi olayları, sanat eserlerini ve bilimsel konuları keşfetmelerine olanak tanıyor. Orman günleri ise çocuklarımız doğal dünyayı keşfetme fırsatı sunuyor ve hep birlikte çocuklarımızın meraklarını teşvik ediyor.Grup halinde yapılan bu geziler çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor; işbirliği yapma, iletişim kurma ve paylaşma gibi becerilerini bu tür etkinliklerde pekiştirme fırsatı sunuyor.